Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Penktadienis, 21 vasario 2020
Paieška
 
Į pradžią TAURAGĖS
KULTŪROS
CENTRAS

Renginiai rajone
  
Parodos
  
Kultūros centro padaliniai



 

 

 







 

 


 
LIAUDIES TEATRAS

 


Režisierė Genovaitė Urmonaitė

Tel. 8 699 82 844

El. p. urmanagenute@gmail.com

   
     

1906m. Tauragėje įvyko pirmasis lietuviškas vakaras, kurio metu buvo suvaidinta Šatrijos Raganos pjesė „Nepasisekė Marytei“. Nuo to laiko Tauragės scenos mėgėjai nenutraukė savo veiklos.

1960m. Tauragės kultūros namų dramos kolektyvui už ilgametę veiklą ugdant tautinį meną buvo suteiktas Liaudies teatro vardas. Liaudies teatras šiemet baigia 58-ąjį sezoną. Nuo Liaudies teatro vardo suteikimo iki 1973 metų teatro režisierius buvo Juozas Grigas, dailininku dirbo Aleksandras Fadinas 1973 režisieriumi pradėjo dirbti Antanas Naraškevičius. Dailininkas Aleksandras Fadinas ėjo pastatymo dalies vedėjo-dailininko pareigas. 1979 metais įvyko savotiška Liaudies teatro reforma. Šiam išėjus į užtarnautą poilsį į teatrą pastatymo dalies vedėjos pareigose buvo pakviesta dirbti ką tik baigusi Vilniaus Kultūros mokyklą ir įgijusi dramos teatro režisierės specialybę Genovaitė Urmonaitė. Režisierius Antanas Naraškevičius buvo baigęs tą patį technikumą. Vėliau abu, jau dirbdami Tauragės Liaudies teatre, baigė Vilniaus Valstybinį Universitetą ir įgijo žurnalisto (Antanas) ir filologės, lietuvių kalbos ir literatūros dėstytojo (Genovaitė) specialybes. Nuo 1979 iki 1990m. Antanas Naraškevičius režisavo spektaklius, dekoracijas kūrė dailininkas Edmundas Mažrimas, pastatymo dalies vedėja rūpinosi repeticijomis , butaforija, rūbais ir vienu iš pagrindiniu teatro uždaviniu – teatro sklaida. Per tuos metus suorganizuota šimtai spektaklių, dalyvauta šventėse, festivaliuose, laimėtos prizinės vietos, gauti apdovanojimai.

1990- 2004 metais teatrui vadovavo režisierė Genovaitė Urmonaitė. Tai buvo nepaprastai darbštūs metai. Pastatyta dar daugiau spektaklių, garsintas Tauragės vardas suvaidinant šimtus spektaklių Lietuvoje, pramuštos sienos ir į tolimas šalis – vaidinta Maskvoje, Sankt Peterburge, Latvijoje, Norvegijoje, Lenkijoje. Pradėta statyti spektaklius vaikams ir kasmet organizuoti Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Nuo 1993 metų pradėta rengti Respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „KVARTETAS‘‘, kuris vyko kasmet ir tebevyksta iki šiol. Beje, tai buvo tik antrasis rajone pradėtas rengti festivalis (šiek tiek vyresnis tik Skaudvilėje vykstantis „Alio, talentai“).

Teatro veikla nenutrūko ir G.Urmonaitei palikus teatrą. O šiandien, po 14 metų vėl grįžo į teatrą su asociacijos „Mažoji scena“ teatro kolektyvu, kuris garsino Tauragės vardą nenutrūkstamai ir skambiai.

Svarbiausia teatro funkcija – būti su žmonėmis. Teatrinis menas turi nešti žinią, kurią jis ir kuria, ir skleidžia, ir dalinasi...

Viltis, kad 2020m. sulauksime Liaudies teatro 60-mečio yra gyva, stipri ir reali. Nes režisierė per keturis darbo teatre dešimtmečius visada teigia: KAI ŽINAI Į KOKĮ UOSTĄ PLAUKI, VĖJAS VISADA YRA PALANKUS.

 

   
Su vaikišku spektakliu vykstame į lietuviškos gimnazijos atidarymą Maskvoje. 1991 m.    
    

   
Vaidiname Palangoje   
   

   
Pirmojo festivalio „Kvartetas“ atidarymo momentas. 1993 m.   
   

   
Tauragės liaudies teatro 30-metis. Nei vienas neužmirštas. Dar visa kūrybinis teatro trejetas – Genovaitė, Antanas ir Edmundas – kartu.
   
   

   
Po spektaklio „Smarkuolė Gilė Hopkins“. Aktoriai su spektaklyje vaidinusiomis liaudies artiste Kazimiera Kymantaite ir jos dukra akrote Agne Gregorauskaite.   
   

   
Spektaklis „Burtininkė“. 2018 m.   
   

   
Po Tauragės liaudies teatro premjeros – spektaklis „Gudri našlė“ 2018 m.   
   

   
Sklaida
    
     
SPEKTAKLIS „GUDRI NAŠLĖ“

 

 
2018-08-31
 
    
     

 

 

 
   Mėgėjų

Dainų ir šokių ansamblis      

Liaudies teatras

Styginių ansamblis

 

Bandonininkų ansamblis


 


 
  

 
 
 menokolektyvai 
 Liaudiškų  šokių grupė

Mišrus choras 

Folkloro ansamblis
 Liaudiškų šokių kolektyvasVyrų choras 
  Moterų šokių grupėVokalinis ansamblis.

                 

 .
 
.
 
.
© Visos teisės saugomos. El. p. direktorius.tkc@gmail.com  Kopijuoti ir platinti www.taurageskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Tauragės kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 3, LT 72212 Tauragė, tel./faks. (8 446) 62 034, el. p. direktorius.tkc@gmail.com 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188720746   
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.