Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Antradienis, 17 rugsėjo 2019
Paieška
 
Į pradžią TAURAGĖS
KULTŪROS
CENTRAS

Renginiai rajone
  
Parodos
  
Kultūros centro padaliniai 

 

 


 

 


 
MINĖJOME LAISVĖS GYNĖJŲ DIENĄ
 2016-01-14

Sausio 13-ąją visoje Lietuvoje minėtos 25-osios tragiškų Sausio 13-osios įvykių metinės. Tai viena skaudžiausių datų kelyje į Lietuvos Nepriklausomybę, kuriai atminti kiekvienais metais ir Tauragėje organizuojami renginiai, aktyviai dalyvaujama pilietinėse akcijose. 

Šiemet Tauragės rajono savivaldybė, įvairios rajono įstaigos, organizacijos prisijungė prie jau tradicija tapusios pilietinės iniciatyvos - akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir sausio 13 d. rytą uždegė atminimo žvakutes languose laisvės kovotojų aukoms atminti. Įsisegę vieningą ženkliuką – Neužmirštuolės žiedą, liudijo, kad atmintis gyva, kad gerbiami tie, kurie tą dieną stovėjo susikibę už rankų ir tikėjo šalies laisve.

Sausio 13-ąją Tauragės krašto muziejuje pristatyta ekspozicija – autentiškos parlamento gynėjų vėliavos, nuotraukos, plakatai, dokumentai, Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje aukotos Šv. Mišios už žuvusius Lietuvos gynėjus. Mišiose dalyvavo ne tik civiliai žmonės, bet ir kariškiai, savanoriai, šaulių sąjungos nariai, didelis būrys mokinių iš įvairių Tauragės mokyklų.

Tauragės kultūros rūmų fojė pristatyta mokinių piešinių paroda „ Laisvė“. Dėkota eksponuojamų darbų autoriams - „ Aušros“ pagrindinės mokyklos, Moksleivių kūrybos centro ir „ Šaltinio“ progimnazijos dailės būrelių auklėtiniams bei jų mokytojams. Laisvės gynėjų dienos 25-mečio paminėjimas tęsėsi programa „Atminties vainiką iš dainų nupinsim“ ir gėlių padėjimu prie paminklo Sausio 13-osios aukoms atminti senosiose kapinėse.

Pilies aikštėje uždegti Sausio 13-osios atminimo laužai, vakaro vedėjai dar kartą priminė kruvinojo sausio įvykius, prisiminė visus žuvusiuosius už laisvę. Į susirinkusius, kviesdamas kiekvieną iš mūsų pamąstyti, ką mums reiškia Sausio 13-oji, ką reiškia laisvė, kokia laisvės kaina, kreipėsi Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis. Visos sausio 13-osios aukos buvo pagerbtos Tylos minute ir Lietuvos karių šautuvų salvėmis. Priesaiką davė nauji Lietuvos šaulių sąjungos nariai.


Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Inesa Vaigauskienė

 

       Kultūros

  rūmų   meno

Dainų ir šokių ansamblis      

Liaudiškų  šokių grupė

Liaudies teatras    

Vyrų choras

Vokalinis ansamblis            

Liaudiškų šokių kolektyvas

Mišrus choras 

Pučiamųjų instrumentų orkestras
Vokalinis ansamblis
Folkloro ansamblis
Bandonininkų ansamblis
Styginių ansamblis
 
 kolektyvai..
    Folkloro ansamblis.
.
    Moterų šokių grupė ..
    . .
.

    .               

..
 .
.
 .
.
© Visos teisės saugomos. El. p. direktorius.tkc@gmail.com  Kopijuoti ir platinti www.taurageskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Tauragės kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 3, LT 72212 Tauragė, tel./faks. (8 446) 62 034, el. p. direktorius.tkc@gmail.com 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188720746   
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.