Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Antradienis, 20 rugpjūčio 2019
Paieška
 
Į pradžią TAURAGĖS
KULTŪROS
CENTRAS

Renginiai rajone
  
Parodos
  
Kultūros centro padaliniai 

 

 


 

 


 
2013-06-23 Zaraso ežero saloje dainavo ir Tauragės „Opus“

Zaraso ežero saloje dainavo ir Tauragės „Opus“

Eugenijus ŠALTIS

Per Jonines, birželio 23 d., vykusioje didžiulėje respublikinėje eksperimnetinėje dainų šventėje Zarasuose dalyvavo Tauragės kultūros centro kamerinis choras „Opus“, vadovaujamas jo įkūrėjo ir dirigento Zenono Komskio. Nors šis sezonas nebuvo itin lengvas chorui, tačiau choristai ir jų vadovas sugebėjo paruošti repertuarą, nes kitais metais laukia jubiliejinė respublikinė dainų šventė, o dar už metų jubiliejinis Baltijos ir Šiaurės šalių dainų festivalis, kurio nuolatinis dalyvis yra choras OPUS, dalyvavęs visuose festivaliuose – Rygoje, Gotlando saloje, Norvegijoje, Islandijoje, Tartu, Suomijoje Helsinkyje.

  

  

Kaip ir Tauragėje, Dainų šventės Zarasuose turi gilias tradicijas. Pirmoji šventė čia surengta 1956 m. 1963 metais ji pavadinta draugystės švente, o renginio vieta – Zaraso ežero sala  – Draugystės sala.

Tauragiškiai į Zarasus išvyko anksti rytą – 5 valandą , nes kelias tolimas, o nuo ryto jau laukė bendros repeticijos. Pirmoji įvyko tik nuvykus 11 valandą, o antroji, generalinė, 15 val. Pati šventė prasidėjo 21,30 Zaraso ežero salos didžiojoje estradoje.

Šventėje, kurią surengė Lietuvos liaudies kultūros centras ir Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras, dalyvavo apie 1500 dalyvių iš visos Lietuvos – senjorų, moterų ir mišrūs chorai, mums gerai pažįstamas Lietuvos kariuomenės orkestras, neseniai koncertavęs su kitais kariniais orkestrais Tauragėje, tradicinės muzikos kapela „Sutaras“ ir kiti.

Šventės metu ilgamečiam Dainų švenčių dirigentui, kompozitoriui, daugelio Dainų švenčių dainų autoriui, profesoriui, Zarasų miesto garbės piliečiui Lionginui Abariui buvo įteikta „Aukso paukštė“, aukštas apdovanojimas už ilgametę ir produktyvią veiklą būtent Dainų švenčių srityje. Ovacijomis tūkstantinė dainininkų ir žiūrovų minia sutiko maestro Lionginą Abarių, nes visais laikais, kiek tenka atminti nuo jaunystės, jis buvo vienas mėgstamiausių ar mėgstamiausias dirigentas tarp dainininkų, savo paprastumu, nuoširdumu, puikiu ir aiškiu dirigavimu užkariavęs tūkstančių dainininkų palankumą ir meilę.

Šventės metu kartu vyko Europos kaimynystės partnerystės projekto renginiai – Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos projekto „Sociokultūrinio tinklo stiprinimas Zarasų, Daugpilio ir Braslavo regione, pritraukiant jaunimą ir aktyvinant vietos bendruomenes“ baigiamasis koncertas. Jis, be abejo, pagyvino visą Dainų šventę, nes tai buvo šokių programa, gražiai įsiliejusi į dainų pynę.

Kaip kalbėjo šventės organizatoriai, Šventė Zarasuose – vienas renginių, padėsiančių pasirengti jubiliejinei Lietuvos dainų šventei, būtent tokių švenčių 90-mečiui. Ši šventė vyks ateinančių metų birželio 28 - liepos 6 dienomis ir vadinsis „Čia – mano namai“. Būsimoji šventė, kurioje tikrai dalyvaus meno mėgėjų kolektyvai iš Tauragės, sukvies į namus – šeimą, gimtinę, tėvynę per 35 tūkstančius dalyvių iš Lietuvos ir per 1000 pasaulio lietuvių iš Argentinos, Australijos, Brazilijos, Didžiosiosa Britanijos, JAV, Islandijos, Latvijos, Rusijos, Ukrainos, Vokietijos ir kitų šalių.

Beje, šventės režisiere buvo ir prieš porą metų Tauragėje režisavusi Dainų ir šokių ansamblių šventę Leokadija Dabužinskaitė. Tauragės choristai ne tik gerai atliko repertuarą, pasimokė iš kitų chorų, bet pakeliui aplankė Stelmužės ąžuolą, užkopė į Anykščių bažnyčios bokštą ir patenkinti pavykusia švente, aplankytais tolimaisiais Zarasais, sutiktais kolegomis ir draugais birželio 24-osios vakare grįžo į Tauragę. Choristai dėkingi vadovui Zenonui Komskiui už jo atliktą organizacinį darba, kantrybę mokant dainų, Kultūros centrui už suteiktą transportą. Kitas išlaidas choro dalyviai užsimokėjo patys: maitinimas, nakvynė ir kt.

Choras „Opus“ sezoną baigė smagia gaida, choristai rinksis rudenį ir lauks naujų dainininkų, nes ateinantysis darbo sezonas pilnas darbų, atsakingų švenčių, pasiruošimo įkarščio respiblikinei, pasaulio, jubiliejinei Dainų šventei. Trūksta dainininkų, rudenį ateikite drąsiai ir jauni, ir pagyvenę, jeigu tik turite noro ir gabumų - esate laukiami. Tikrai patirsite gerų emocijų, prasmingai praleisite laisvalaikį, pakoncertuosite, pakeliausite, pamatysite, susipažinsite.

 

       Kultūros

  rūmų   meno

Dainų ir šokių ansamblis      

Liaudiškų  šokių grupė

Liaudies teatras    

Vyrų choras

Vokalinis ansamblis            

Liaudiškų šokių kolektyvas

Mišrus choras 

Pučiamųjų instrumentų orkestras
Vokalinis ansamblis
Folkloro ansamblis
Bandonininkų ansamblis
Styginių ansamblis
 
 kolektyvai..
    Folkloro ansamblis.
.
    Moterų šokių grupė ..
    . .
.

    .               

..
 .
.
 .
.
© Visos teisės saugomos. El. p. direktorius.tkc@gmail.com  Kopijuoti ir platinti www.taurageskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Tauragės kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 3, LT 72212 Tauragė, tel./faks. (8 446) 62 034, el. p. direktorius.tkc@gmail.com 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188720746   
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.