Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Ketvirtadienis, 20 birželio 2019
Paieška
 
Į pradžią TAURAGĖS
KULTŪROS
CENTRAS

Renginiai rajone
  
Parodos
  
Kultūros centro padaliniai 

 

 


 

 


 
TAURAGĖJE NUSKAMBĖJO 6-ASIS VYRŲ CHORŲ FESTIVALIS
 
TAURAGĖJE NUSKAMBĖJO 6-ASIS VYRŲ CHORŲ FESTIVALIS 
 
 
 
 
 
 
 
Birželio 6-ąją dieną Tauragės kultūros rūmuose įvyko 6-asis respublikinis vyrų chorų festivalis „Užtraukim, vyrai, dainą“. Tauragės kultūros centro vyrų choro „Mintauja“ vadovės Danutės Petraitienės iniciuotas renginys belikęs vienintelis toks šalyje, kur renkasi vyrų chorai ir ansambliai.

Nežiūrint į tai, kad vyrų chorai Lietuvoje katastrofiškai nyksta, didesnio dėmesio iš kultūros ministerijos kaip ir nėra, neskaitant to, kad šį festivalį nuolat remia Lietuvos liaudies kultūros centras, skiriamas finansavimas jam surengti. Jeigu visai išnyks vyrų chorai Lietuvoje – ar begalėsime vadintis dainuojančia tauta? Į rinką įžūliai besiveržianti populiarioji kultūra griauna kultūros tradicines vertybes, kurias atkurti kartais yra ir nebeįmanoma. (Kad jos griaunamos, parodė ir nepagarba liaudies menui per Tauragės miesto šventę, kada jaunimo šokių grupė, nesuderinusi savo pasirodymo su organizatoriais, įžūliai ir nepagarbiai elgėsi, trukdė atvykusiems svečiams, folkloro ansambliams iš įvairių šalies regionų koncertuoti. Ir tai vyksta tada, kai šalyje paskelbti etnografinių regionų metai!!!. Blogiausia, kad tokie išsišokėliai randa pritarimą ir palaikymą.

Vyrų chorų festivalis šįkart sutraukė 5 vyrų kolektyvus. Neskaitant šeimininkų „Mintaujos“, (vadovė Danutė Petraitienė, koncertmeisterė Irena Sadauskienė), atvyko karių savanorių choras „Margiris“ (vadovas Romas Kazlauskas), Kauno miesto choras „Perkūnas“ (vadovas Romaldas Misiukevičius, koncertmeisterė Gailutė Bogdanaitė), Šakių kultūros centro vyrų ansamblis „Akordas“ (vadovė Dalia Zuokienė) ir Jurbarko kultūros centro berniukų choro „Bildukas“ jaunuolių grupė (vadovė Danutė Lapienė, koncertmeisterė Zita Liktienė).

Kiekvienas choras atliko atskirą programą, padainavo po keletą dainų. Kaip visada Jurbarko jaunimas įnešė  geros nuotaikos ir energijos. „Bildukas“ jau šeštąjį kartą dalyvavo festivalyje, o šiemet jaunuoliai respublikiniame konkurse „Mes – Lietuvos vaikai“ pelnė I laipsnio  diplomą. Tai tikrai svarus šio kolektyvo ir jų vadovės Danutės Lapienės įvertinimas. Po Tauragės festivalio kolektyvas  išvyksta į koncertinę kelionę Austrijon.
 
Kauno miesto vyrų choras PERKŪNAS. (Vadovas Romaldas Misiukevičius) - tarptautinių festivalių Lenkijoje, Prancūzijoje, Estijoje, Rusijoje, Vengrijoje dalyvis. Tauragėje choras nepraleido nė vieno festivalio ir dalyvavo 6-ąjį kartą. Pasak, „Mintaujos“ choro vadovės Danutės Petraitienės, PERKŪNO choristai ir vadovas Romaldas Misiukevičius yra puikūs bičiuliai ir festivalio palaikytojai. Choras  gyvuoja šešis dešimtmečius, neseniai Kaune karininkų ramovėje surengė jubiliejinį koncertą. Ir Tauragėje kauniškiai meistriškai padainavo net  šešetą vokalinių kūrinių- chorų iš operų, operečių, originalių ir harmonizuotų liaudies dainų
 
Vyrų ansamblis „Akordas“ iš Šakių, dalyvavo pirmąjį kartą. Tai gražiai dainuojantis kolektyvas, nuolatinis festivalių- konkursų „Šilų aidai“, „Zanavykų balsai“ dalyvis. Tauragėje zanavykų pasirodymas buvo sutiktas labai šiltai.

Šių metų festivalio  staigmena ir puošmena, Tauragės  kultūros centro lengvosios muzikos orkestro  (vadovai Arūnas Rakevičius, Tadas Zakarauskas) pasirodymas  savo solo numeriais ir akompanavimas dviem finalinėms visų festivalio dalyvių kartu atliekamoms dainoms. Finalines dainas dirigavo Romaldas Misiukevičius ir Danutė Petraitienė. Pastaroji padirigavo dainą, Aloyzo Žilio parašytą prieš ketvertą` metų būtent Tauragės vyrų chorų festivaliui.

Šių metų festivalio koncertas vadinosi O MYLIMOS MOTERYS ir dainos, eilės skambėjo būtent moterims. Neužmiršta  buvo ir Tėvo diena.
 
Po skambaus koncerto, kurį publika sveikino atsistojusi (ne kartą koncerto metu skambėjo ir šūksniai „Bravo“), sveikinimo žodį Tauragės rajono savivaldybės mero vardu tarė ir padėkas kolektyvų vadovams įteikė Tarybos sekretorė Sonata Jurgilienė. Apdovanojimus, suvenyrus dalyviams teikė, dėkojo ir vyrų chorų atgimimo linkėjo Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, pavaduotoja Irena Petraitienė.

Šventinės visų chorų vakarienės metu netilo dainos, skambėjo improvizacijos ir visa vyrų choristų šimtinė (tiek  maždaug susirinko į festivalį) vieningai sutarė susitikti Tauragėje kitais metais – septintajame vyrų chorų festivalyje „Užtraukim, vyrai, dainą“. 

 
 
 
 
 
 
 
Parengė Eugenijus ŠALTIS
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

       Kultūros

  rūmų   meno

Dainų ir šokių ansamblis      

Liaudiškų  šokių grupė

Liaudies teatras    

Vyrų choras

Vokalinis ansamblis            

Liaudiškų šokių kolektyvas

Mišrus choras 

Pučiamųjų instrumentų orkestras
Vokalinis ansamblis
Folkloro ansamblis
Bandonininkų ansamblis
Styginių ansamblis
 
 kolektyvai..
    Folkloro ansamblis.
.
    . ..
    . .
.

    .               

..
 .
.
 .
.
© Visos teisės saugomos. El. p. direktorius.tkc@gmail.com  Kopijuoti ir platinti www.taurageskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Tauragės kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 3, LT 72212 Tauragė, tel./faks. (8 446) 62 034, el. p. direktorius.tkc@gmail.com 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188720746   
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.