Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Penktadienis, 23 vasario 2018
Paieška
 
Į pradžią TAURAGĖS
KULTŪROS
CENTRAS

Renginiai rajone
  
Parodos
  
Kultūros centro padaliniai

 

 
 
 
 

 
Liaudiškų šokių grupė VĖJAVA

Vadovė Birutė Sagatauskienė
Mob. tel. 8 640 55 677
Mob. tel. 8 615 82 628
El.p. birute.sagat@gmail.com
   

2004 metais sausio mėnesį buvusių dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ šokėjų Birutės Sagatauskienės ir Algimanto Sutkaičio iniciatyva buvo suburta jaunystėje šokusių žmonių grupė. Kolektyvas buvo įregistruotas kaip visuomeninė nevyriausybinė organizacija pavadinimu „Vėjava“. Darbas vyko produktyviai, nes žmonės buvo išsiilgę šokio ir bendraminčių susiėjimo.

Pirmas kolektyvo pasirodymas miesto visuomenei įvyko 2004 metais balandžio 30 d. Lietuvos respublikos įstojimo į Europos sąjungą proga. Tais pačiais metais birželio mėnesį kolektyvas dalyvavo apskrities dainų šventėje, kuri vyko Šilalėje.

2005 metais liaudiškų šokių grupė „Vėjava“ dalyvavo regioniniame konkurse „Pora už poros“. Pradėjęs savo kūrybinę veiklą, kolektyvas užmezgė kultūrinius ryšius su kitomis respublikos liaudiškų šokių grupėmis. Kūrybinis bendradarbiavimas, kolektyvų pasikeitimas koncertinėmis programomis liaudiškų šokių grupę „Vėjava“ sieja daugiau nei su 20 liaudiškų šokių kolektyvų. Toks nuoširdus ir šiltas kūrybinis bendradarbiavimas tarp  kolektyvų išaugo į liaudiškų šokių kasmetinį festivalį „Susibėgę patrepsėkim“.

2007 metais Tauragės rajono savivaldybės Tarybos sprendimu liaudiškų šokių grupė „Vėjava“ buvo perkelta į Tauragės kultūros centrą.

Kolektyvas ne tik šoka, bet organizuoja įvairius renginius miesto bendruomenei: Atvelykio šventes, pagyvenusiųjų žmonių dienai „Rudens suktinis“. Liaudiškų šokių grupė „Vėjava“ visada laukiama senelių globos namuose. Kolektyvas – nuolatinis visų rajono ir miesto renginių dalyvis, 2007 ir 2009 metų Lietuvos Dainų šventės dalyvis. 2013 m. kolektyvas šoko regioninėje dainų šventėje, kuri vyko Marijampolėje. Kolektyvas dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose: Lenkijoje, Rusijoje, Radviliškyje, respublikinėse šventėse. Kolektyvas organizuoja įvairias koncertines išvykas. 2010 metais pabuvojo Čekijoje, 2011 metais – Švedijoje, 2013 metais – Latvijoje.

   
Kolektyvo laimėjimai:
2009 ir 2013 metais respublikiniame liaudiškų šokių kolektyvų konkurse „Pora už poros“ laimėtos pirmosios vietos. Konkursas vyko Kuršėnuose. 2013 m. balandžio mėnesį baigiamajame rate kolektyvo „Vėjava“ laimėtas Laureato vardas.
   
Liaudiškų šokių grupės „Vėjava“ credo:
Ten kur šokis ir daina, amžiui ten ribų nėra.

 

    
  

 

 APIE MUS RAŠO:

 „Aukso paukštės“ tūps į geriausiųjų rankas  

 

       Kultūros

  rūmų   meno

Dainų ir šokių ansamblis      

Liaudiškų  šokių grupė

Liaudies teatras    

Vyrų choras

Kamerinis choras            

LIaudiškų šokių kolektyvas
Mišrus chorasPučiamųjų instrumentų orkestras
Vokalinis ansamblis
Folkloro ansamblis
Bandonininkų ansamblis
Styginių ansamblis
 
 kolektyvai                 KC  skyrių kolektyvai
    Folkloro ansamblis            Suaugusiųjų
            Vaikų
    .             Folkloro
            Folkloro
     .             Liaudiškos kapelos
            Liaudškos kapelos

    .               

            Teatro            Teatro
             Vokalinės muzikos
            Vokalinės muzikos
             Kitų žanrų
            Kitų žanrų
© Visos teisės saugomos. El. p. direktorius.tkc@gmail.com  Kopijuoti ir platinti www.taurageskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Tauragės kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 3, LT 72212 Tauragė, tel./faks. (8 446) 62 034, el. p. direktorius.tkc@gmail.com 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188720746   
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.