Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Ketvirtadienis, 20 birželio 2019
Paieška
 
Į pradžią TAURAGĖS
KULTŪROS
CENTRAS

Renginiai rajone
  
Parodos
  
Kultūros centro padaliniai 

 

 


 

 


 
„JŪROS“ JUBILIEJUS – ŠVENTĖ VISAI TAURAGEI
 „JŪROS“ JUBILIEJUS – ŠVENTĖ VISAI TAURAGEI

Lapkričio 25 d. Tauragės kultūros rūmuose įvyko dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ 60-mečio jubiliejinis koncertas. Jubiliejui ir koncertui daug ruošęsis, repetavęs, ansamblis parodė labai gerai „sulipdytą“ programą, kurioje turėjo progos savo gebėjimus parodyti ir šokėjai, ir muzikantai, ir dainininkai, taipogi režisieriai, scenarijaus autoriai, meno vadovai. Ansamblio meno vadovas Virginijus Bartušis ir režisierė Algima Juščiuvienė koncerto programą parengė taip, kad joje atsispindėjo „Jūros“ istorija, ansamblio gastrolės Lietuvoje ir užsienyje, panaudotos istorinės nuotraukos, vaizdo medžiaga, pasitelkiant į pagalbą multimediją.

Koncertą papuošė, savų spalvų įnešė liaudiškų šokių grupė „Vėjava“, kurios didžioji dalis narių yra buvę „Jūros“ šokėjais. Iš salės pakilusios buvusios šokėjos taip pat pašoko šokį „Vaikčiuo puova“.

Žiūrovai galėjo pamatyti ir senesnių ansamblio programos numerių, ir dabartinių. Koncerto metu atskleista beveik visa repertuaro istorija, kurį „Jūra“ atliko įvairiais savo kūrybinio kelio laikotarpiais.

Žiūrovų iki galo užpildyta salė negailėjo plojimų ir labai šiltai priėmė kiekvieną programos numerį, šokį, choro dainą ar gražiai surežisuotą vaidybinę scenelę. „Jūros“ jubiliejiniame koncerte sulaukta daug svečių: atvyko valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ meno vadovas ir kompozitorius Giedrius Svilainis, Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius, Lietuvos Dainų švenčių direktorius Saulius Liausa, LR Kultūros ministerijos specialistė Jadvyga Lisevičiūtė. Dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, Seimo narė Aušrinė Norkienė, rajono tarybos nariai, buvę ansamblio vadovai, dalyviai.

Kaip ne vieno kalbėjusiojo ir sveikinusiojo „Jūrą“ buvo pastebėta, ansamblis per 60 savo veiklos metų Tauragėje turi sąsajų su daugeliu miesto gyventojų: jei pats žmogus nedalyvavo tiesiogiai, tai dalyvavo jo giminaitis, kaimynas, brolis ar sesuo, senelis, žmona, vyras... „Jūra“ – toks kolektyvas, kuriame dalyvauja jau ištisos dinastijos: Batučiai, Norkai, Maštauskai, Valinčiai, Treiklerių šeima, Skiriai, Ishanbetau, Bartušiai ir daugybė kitų. Yra tokių žmonių, kurie jaunystėje šoko ansamblyje, o vėliau jame pradėjo dainuoti.

Po įsimintino koncerto kiekvienam „Jūros“ dalyviui buvo įteikti suvenyrai – laikraščio egzempliorius, kuriame aprašytas „Jūros“ 60-mečio kelias, kitų metų kalendorius, skirtas „Jūrai“, o daugiau metų ansambliui atidavusieji dalyviai pagerbti ir Padėkų raštais. Ypatingai šiltai pagerbtas Vytautas Laurinaitis, kuris nuo ansamblio įkūrimo pradžios dainuoja, o jubiliejaus išvakarėse paminėjo ir savo asmeninį jubiliejų – 80-metį.

Buvo sugiedota tradicinė giesmė „Ilgiausių metų“, netrūko šiltų apsikabinimų, sveikinimo žodžių, dovanų, gėlių, džiaugsmo, laimės akimirkų.

Ansamblio jubiliejui kolektyvą ruošė šie vadovai: meno vadovas Virginijus Bartušis, baletmeisterė Vilija Krūgelienė, choro vadovas Gintaras Bartušis, kapelos vadovas Saulius Bernotas, akompaniatorė Daiva Bartušienė. Prie jubiliejinio koncerto parengimo prisidėjo visas Kultūros rūmų kolektyvas – režisierė, dailininkė, apšvietėjai, inžinieriai, specialistai, pagalbinis personalas ir daugelis kitų.

Po koncerto kalbinti atvykę svečiai išreiškė vieningą nuomonę: koncertas pavykęs, jubiliejus šaunus, ansamblis reikalingas ir stiprus, Tauragė gali didžiuotis, turėdama tokį kolektyvą... Na, o toliau ir vėl laukia darbas – pasiruošimas 2018 metų pasaulio lietuvių Dainų šventei, skirtai Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir, žinoma, koncertai Tauragėje, Lietuvoje, o gal ir už jos ribų. Štai ir gruzinai jau pakvietė oficialiai į Zestafonį, nes jų atstovas, ansamblio „Dzembi“ vadovas ir nuostabus Tauragės draugas Zaza Šakamberidzė atvyko į jubiliejų ir šauniai pasveikino ansamblį „Jūra“, pašoko uždegantį gruzinišką šokį.

Apie dainų ir šokių ansamblį, bene vienintelį tokį visoje Žemaitijoje, apie jo 60-ąjį jubiliejų byloja ir nauja vardinė plokštė kolektyvų alėjoje prie Kultūros rūmų.

Eugenijus ŠALTIS
 
Dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ 60-ies metų jubiliejaus koncerto „Lek gervelė“ ištrauka
 
Nuotraukos Tado Zakarausko
   
   
   
 

       Kultūros

  rūmų   meno

Dainų ir šokių ansamblis      

Liaudiškų  šokių grupė

Liaudies teatras    

Vyrų choras

Vokalinis ansamblis            

Liaudiškų šokių kolektyvas

Mišrus choras 

Pučiamųjų instrumentų orkestras
Vokalinis ansamblis
Folkloro ansamblis
Bandonininkų ansamblis
Styginių ansamblis
 
 kolektyvai..
    Folkloro ansamblis.
.
    . ..
    . .
.

    .               

..
 .
.
 .
.
© Visos teisės saugomos. El. p. direktorius.tkc@gmail.com  Kopijuoti ir platinti www.taurageskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Tauragės kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 3, LT 72212 Tauragė, tel./faks. (8 446) 62 034, el. p. direktorius.tkc@gmail.com 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188720746   
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.