Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Ketvirtadienis, 20 birželio 2019
Paieška
 
Į pradžią TAURAGĖS
KULTŪROS
CENTRAS

Renginiai rajone
  
Parodos
  
Kultūros centro padaliniai 

 

 


 

 


 
„JŪRA“ SEZONĄ BAIGĖ TYTUVĖNUOSE

 

 
2015-06-27 
 
 
 
 
 

Tauragės kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Jūra“ savo kūrybinį sezoną baigė koncertu Tytuvėnų krašte birželio 27 dieną. Čia vyko menų festivalis-konkursas „Kultūrų sankirtoje“.

Renginys vyko Budraičių kaime, netoli Tytuvėnų, kur yra įsikūrusi Žemės ūkio mokykla. Festivalio metu veikė  liaudiškų dirbinių mugė, savo pasirodymus surengė Kelmės rajono seniūnijų kiemeliai, koncertavo kapelos, vokaliniai ansambliai, vyko vieno modelio konkursas „Gintarinis modelis 2015“, konkursas „Ilgakasė 2015“, jaunųjų dizainerių konkursas ir kt.

Po šio pasirodymo, už kurį dėkodamas Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis pažymėjo gerą, glaudų Kelmės ir Tauragės rajonų bendradarbiavimą kultūros srityje, ansambliečiai išsiskirstė ir susirinks tik po atostogų – rugsėjo pabaigoje. Tai liečia  ansamblio dalyvius, nes vadovų atostogos bus trumpesnės. Jiems darbo tikrai pakaks, kadangi reikia rengtis jubiliejiniam 60-mečio sezonui. Būtina parinkti, paruoštinaują repertuarą, sukurti programą, paruošti šokių kompozicijas, kapelai parengti instrumentuotes, paruošti dainininkams ir muzikantams gaidas, numatyti repeticijų ir koncertų planus, juos suderinti ir t.t. Laukia ilgas ir sudėtingas kūrybinis procesas, kuris iš šalies visiškai nematomas, bet yra ypatingai svarbus. Juk nuo to, koks bus   repertuaras, kokia ansamblio programa, režisūra, kokios dainos ir muzika skambės, kokie šokiai  bus šokami priklausys ir sėkmė  koncertuose, festivaliuose, konkursuose. 

Po koncerto Tytuvėnuose ansamblio meno vadovas Virginijus Bartušis surengtame jaukiame pobūvyje   dėkojo visam ansamblio kolektyvui už nepriekaištingą repeticijų lankymą, už surengtus koncertus Tauragės žemdirbių, rudens ir derliaus šventėje, Vasario 16-osios minėjime, ansamblių vakare „Krantai Nemunėlio“, kur dalyvavo visi šalies dainų ir šokių ansambliai ir ansamblis „Jūra“ buvo svetingi šeimininkai, sėkmingą pasirodymą tarptautiniame festivalyje Turkijoje ir kt. 
 
Ansamblio choro vadovas Gintaras Bartušis, šokių vadovė Birutė Sagatauskienė, kapelos vadovas Saulius Bernotas taip pat negailėjo gerų žodžių savo dainininkams, šokėjams, muzikantams ir linkėjo po atostogų vėl sugrįžti į ansamblį ir gražiai sutikti šio ilgiausiai Tauragėje dirbančio meno mėgėjų kolektyvo jubiliejų. „Jūra“ yra vienas iš seniausiai dirbančių šio žanro kolektyvų Lietuvoje. Jam dar 1956 metais buvo suteiktas pavyzdinio meno kolektyvo vardas. Nuo tada ansamblis ir pavadintas „Jūros“ vardu. 
 
 
 
 
 
Parengė Eugenijus ŠALTIS 
 
   
   

 

 

       Kultūros

  rūmų   meno

Dainų ir šokių ansamblis      

Liaudiškų  šokių grupė

Liaudies teatras    

Vyrų choras

Vokalinis ansamblis            

Liaudiškų šokių kolektyvas

Mišrus choras 

Pučiamųjų instrumentų orkestras
Vokalinis ansamblis
Folkloro ansamblis
Bandonininkų ansamblis
Styginių ansamblis
 
 kolektyvai..
    Folkloro ansamblis.
.
    . ..
    . .
.

    .               

..
 .
.
 .
.
© Visos teisės saugomos. El. p. direktorius.tkc@gmail.com  Kopijuoti ir platinti www.taurageskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Tauragės kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 3, LT 72212 Tauragė, tel./faks. (8 446) 62 034, el. p. direktorius.tkc@gmail.com 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188720746   
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.