Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Ketvirtadienis, 20 birželio 2019
Paieška
 
Į pradžią TAURAGĖS
KULTŪROS
CENTRAS

Renginiai rajone
  
Parodos
  
Kultūros centro padaliniai 

 

 


 

 


 
„JŪRA“ GRĮŽO IŠ FESTIVALIO AMASIJOJE

 „JŪRA“ GRĮŽO IŠ FESTIVALIO AMASIJOJE 
      

Birželio 17 d. vakare iš koncertinės kelionės namo sugrįžo Tauragės kultūros centro dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ šokėjai ir kapelos muzikantai. Jie  birželio 10-17 dienomis dalyvavo Turkijoje Amasijos mieste vykusiame tarptautiniame festivalyje. (Amasija (turk. Amasya) – miestas Turkijos šiaurėje, prie Ješil Irmako upės; provincijos centras. 74,4 tūkst. gyventojų. Tekstilės (šilko), maisto (cukraus), keramikos pramonės centras. Apylinkėse auginami vaismedžiai, vystoma šilkininkystė. Netoli miesto kasamos rusvosios anglys, cinko, alavo rūdos).

Į koncertinę kelionę buvo išvykę 23 šokėjai ir muzikantai, vadovaujami Birutės Sagatauskienės ir Sauliaus Bernoto, o visai delegacijai vadovavo, sprendė visus organizacinius, buitinius klausimus  Irena Petraitienė ir Aušrinė Norkienė.

Pasak Kultūros centro direktoriaus pavaduotojos I. Petraitienės, festivalyje dalyvavo šokių kolektyvai iš Ingušetijos, Kirgizstano, Bosnijos ir Hercogovinos, Azerbaidžano, Portugalijos, Graikijos ir Turkijos. Tauragiškiai surengė 5 koncertus miesto koncertinėje estradoje. Lietuviai dukart renginiuose pristatė tautinį kostiumą, kuris, anot I. Petraitienės, kėlė labai didelį susidomėjimą dėl savo spalvingumo, išskirtinumo. Koncertai taip pat buvo labai gausiai lankomi, atlikėjai itin šiltai sutikti. Gyvenimo ir buitinės sąlygos Turkijoje taip pat buvo kuo puikiausios, vietiniai žmonės labai geraširdiški, malonūs.

Ansambliečiai ne tik koncertavo, bet suspėjo apžiūrėti miestą ir apylinkes, garsėjančias savo istorija, architektūra: senovinės tvirtovės griuvėsiais, 13-15 a. mečetėmis, 14-15 a. mauzoliejais  ir kitomis įžymybėmis.

Festivalio metu užsimezgė naujos pažintys, ansambliečiai, jų vadovai gavo daug kvietimų atvykti į festivalius, nes lietuvaičių programa visiems labai patiko, išsiskyrė iš kitų savo originalumu, spalvingumu.

Kelionę į festivalį apmokėjo patys ansambliečiai, dalį išlaidų (apie ketvirtadalį) padengė Tauragės rajono savivaldybė, autobusą nuvykimui ir parvykimui iš oro uosto išnuomojo muzikos instrumentus apdraudė  Tauragės kultūros centras.

„Jūrai“ atostogos kol kas neprasideda, nes 27 birželio laukia koncertas Tytuvėnuose.

 

 

Parengė Eugenijus ŠALTIS

 

2015-06-17 

 

       Kultūros

  rūmų   meno

Dainų ir šokių ansamblis      

Liaudiškų  šokių grupė

Liaudies teatras    

Vyrų choras

Vokalinis ansamblis            

Liaudiškų šokių kolektyvas

Mišrus choras 

Pučiamųjų instrumentų orkestras
Vokalinis ansamblis
Folkloro ansamblis
Bandonininkų ansamblis
Styginių ansamblis
 
 kolektyvai..
    Folkloro ansamblis.
.
    . ..
    . .
.

    .               

..
 .
.
 .
.
© Visos teisės saugomos. El. p. direktorius.tkc@gmail.com  Kopijuoti ir platinti www.taurageskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Tauragės kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 3, LT 72212 Tauragė, tel./faks. (8 446) 62 034, el. p. direktorius.tkc@gmail.com 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188720746   
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.