Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Ketvirtadienis, 20 birželio 2019
Paieška
 
Į pradžią TAURAGĖS
KULTŪROS
CENTRAS

Renginiai rajone
  
Parodos
  
Kultūros centro padaliniai 

 

 


 

 


 
„JŪRA“ ANT JUBILIEJAUS SLENKSČIO
2016-11-05 „JŪRA“ ANT JUBILIEJAUS SLENKSČIO

Seniausias ir turbūt šiandien pats garbingiausias Tauragės kultūros meno kolektyvas dainų ir šokių ansamblis „Jūra“ pasitinka savo 60-mečio jubiliejų, kuris iškilmingu koncertu bus paminėtas dar šį rudenį. Planuojama lapkričio pabaiga, data kol kas tikslinama, derinama.

Dar 1956-aisiais metais, sujungus tuometinių kultūros namų meno kolektyvus – mišrų chorą, šokių ratelį ir liaudies instrumentų orkestrą - į vieną ansamblį, gimė „Jūra“.

Tiesa, ne iš karto toks pavadinimas buvo suteiktas. Pagal tuometinius reikalavimus vardas buvo patvirtintas tik tada, kai kolektyvas, po sėkmingų koncertų, programų sukūrimo, dalyvavimo gastrolėse, festivaliuose ir 1960 metų respublikinėje dainų šventėje, nusipelnė pavyzdinio meno saviveiklos kolektyvo vardo (toks statusas buvo suteiktas 1960 m.). Tuomet patvirtintas ir ansamblio pavadinimas - „Jūra“.

Šis skambus vardas per tuos šešis dešimtmečius buvo minimas, kartojamas labai dažnai ir plačiai: Lietuvoje nepraleista nė viena Respublikinė Dainų šventė, nė vienas ansamblių vakaras Kalnų parke, koncertuota daugybėje ansamblių vakarų regionuose, Lietuvos ansamblių vakarai surengti ir Tauragėje ne kartą. Ansamblis koncertavo Estijoje, Latvijoje, keletą kartų Gruzijoje, jis sužavėjo vokiečius Rydštate, rusus Maskvoje, Kaliningrado srities miestuose ir miesteliuose, Italijoje. Jam plojo Baltarusijos žmonės, Karelijos gyventojai, Lenkijos miestų ir miestelių žmonės. Ansamblio kapela daugybę kartų dalyvavo kapelų šventėse Utenoje, Anykščiuose, Ukmergėje, televizijos projekte „Duokim garo“ ir „Gero ūpo“, koncertuose Lietuvos kultūros centruose ir t.t.

Ansamblio įkūrėja yra Nijolė Stankutė-Jautakienė. Ji ir pirmoji vadovė. Šokių grupei pradžioje vadovavo mokytoja Elena Šimkevičienė. Vėliau vadovais buvo Vytautas Urbonavičius, šokėjams vadovavo Marytė Saukaitienė, Zenonas Norkus. Daugiausiai pačių brandžiausių savo kūrybos metų- 40 - ansambliui atidavė baletmeisterė Stanislava Čilinskienė. Ilgus metus akompanavo Vaidotas Gulbinskas. Chorui vadovavo Edmundas Jautakis, Vytautas Naraškevičius, Genovaitė Červinskienė, Danutė Petraitienė, Vytautas Ambroza, Zenonas Komskis (jis ir ansamblio meno vadovas 1971-1983), Albinas Rukas (jis taip pat buvo ansamblio meno vadovas 1983-1986). Meno vadovu 12 metų dirbo Jonas Jankauskas (1986-1998).

Ansamblio kaimo kapelos vadovais dirbo Vytautas Urbonas, Arūnas Rakevičius, Sigitas Kazakevičius, Petras Bursteika, Virginijus Bartušis. Meno vadovu ir kapelos vadovu dirbo Liudas Asndrulis. (1965-1971) Ansambliui vadovavęs yra ir Vilmantas Tamoševičius (2000-2006). Ansamblio solistais keletą dešimtmečių buvo Romualdas Eičas, Eugenijus Šaltis, Virginijus Bartušis. Šokių grupei kurį laiką vadovavo Vaida Jurgilevičienė.

Dabar „Jūrai“ vadovauja meno vadovas Virginijus Bartušis, choro vadovas Gintaras Bartušis, kapelos vadovas Saulius Bernotas (visi trys dirba jau 10 metai), šokių vadovė Vilija Krūgelienė, neseniai pakeitusi ilgametę šokių vadovę Birutę Sagatauskienę. Akompaniatore dirba Daiva Bartušienė.

„Jūra“, atlaikiusi nuosmukius ir pakilimus, potvynius ir atoslūgius, krizes ir netektis, ne kartą lyg Feniksas kilusi iš pelenų, šiandien yra solidus ir šalyje gerbiamas kolektyvas, besiruošiantis savo gražiam jubiliejui. Iš anksto kviečiame jame dalyvauti ne tik buvusius ansamblio dalyvius – muzikantus, šokėjus, dainininkus – bet ir visą Tauragę, kurioje daugybė šeimų ir kelios tauragiškių kartos tikrai turi vienokį ar kitokį ryšį su ansambliu „Jūra“.

Eugenijus ŠALTIS

 

 

       Kultūros

  rūmų   meno

Dainų ir šokių ansamblis      

Liaudiškų  šokių grupė

Liaudies teatras    

Vyrų choras

Vokalinis ansamblis            

Liaudiškų šokių kolektyvas

Mišrus choras 

Pučiamųjų instrumentų orkestras
Vokalinis ansamblis
Folkloro ansamblis
Bandonininkų ansamblis
Styginių ansamblis
 
 kolektyvai..
    Folkloro ansamblis.
.
    . ..
    . .
.

    .               

..
 .
.
 .
.
© Visos teisės saugomos. El. p. direktorius.tkc@gmail.com  Kopijuoti ir platinti www.taurageskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Tauragės kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 3, LT 72212 Tauragė, tel./faks. (8 446) 62 034, el. p. direktorius.tkc@gmail.com 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188720746   
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.