Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Penktadienis, 23 vasario 2018
Paieška
 
Į pradžią TAURAGĖS
KULTŪROS
CENTRAS

Renginiai rajone
  
Parodos
  
Kultūros centro padaliniai

 

 
 
 
 

 
Dauglaukio skyrius

 

  Tvenkinio g. 9, Dauglaukio k. Tauragės r.   
  Tel. (8 446) 42324;
  El.p.
tkcdauglaukis@gmail.com                      

 

facebook

   
Dauglaukio skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Kristina Kuzminskienė 
Mob. tel. 8 673 35 163
   

 DAUGLAUKIO KRAŠTO ISTORIJA          
 Kur Jūra plukdo vilnis  
Pasipuošusi pievom, laukais,  
Čia Dauglaukis, čia mes jauni ir seni   
Pasitinkam saulę rytais.   
                                     
I. Beišytė  
 


            

Gražių pušynų užuovėjoje, prisiglaudęs prie Jūros upės slėnio kiekvieno laukia Dauglaukis ir darbštūs, kūrybingi dauglaukiškiai. Šį kraštą, kaip savo pažadėtąją žemę, per du tūkstantmečius krauju, ašaromis ir prakaitu laistė daugelis kartų: kariavo, dirbo, prekiavo, vėliau (kaip ir šiandien) ūkininkavo. Ir visais laikais pagal to meto įgeidžius, pagal savo supratimą bei išgales linksminosi. Greta liūdesio šoko, dainavo, džiaugėsi ir kentėjo, kovojo ir meldėsi, augino vaikus ir patys čia sugulė amžinam atilsiui, palikdami ateičiai ne tik gyvybės, bet ir kūrybos pradus. Ir dabarties kultūrinės veiklos pasiekimuose visada greta šiandieninio dauglaukiškio pastangų, jo darbo ir kūrybos, pastebime bei jaučiame praeities atšvaitus.

Dauglaukio kaimas yra apie 12 kilometrų į pietus nuo Tauragės, kairiajame Jūros upės krante. Kada čia apsigyveno pirmieji gyventojai – pasakyti sunku. Gal dar akmens amžiuje. Pirmieji tikri čia gyvenusių žmonių ženklai siekia gilią praeitį, – net I amžiaus po Kristaus pradžią, kai užliejamų pievų pakraštyje buvo įkurta gyvenvietė, o atokiau, aukštesnėje vietoje į šiaurę nuo kaimo atsirado archeologinę reikšmę turintis Dauglaukio kapinynas (I-II m.e.a.)

Dauglaukis Tauragės rajono Tauragės seniūnijos kaimas, kuriame yra kultūros namai, biblioteka, parduotuvės, medicinos punktas. 2006 m. Spalio 22 dieną pašventinta Dauglaukio parapijos Šv. Mergelės Ėjimo į dangų bažnyčia. Čia gyvenantys žmonės labai myli savo kaimą, daug laiko ir pastangų skiria gražioms ir turiningoms dauglaukiškių šventėms.

 

DAUGLAUKIO KRAŠTO KULTŪRINĖ VEIKLA

 

Nuo 1961 m. veikia kultūros namai, 1998 m. kultūrinė veikla perkelta į kitas patalpas. Kultūros namuose vyksta daug įvairiausių renginių. Labiausiai pamėgti dauglaukiškių ir svečių tradiciniai renginiai: ,,Uždekime advento žvakes“, mažųjų susitikimas su Kalėdų seneliu, senųjų metų palydėtuvės, Užgavėnių kaukių šėliojimas po kaimą, senolių šventė ,,Pabūkim kartu“, koncertas Motinos dienai, šventė - Valstybės dienai paminėti, Dauglaukio krašto šventė ,,Žolyne – Žolynėli“ ir daugelis kitų renginių.

Kultūrinėje veikloje savo vietą suranda vaikai, jaunimas ir įvairaus amžiaus moterys. Visos kartos į kultūros namus ateina šeimomis, norėdami bendrai pasilinksminti, pasidalinti rūpesčiais ir viltimis. Kultūrinė veikla suteikia dauglaukiškių gyvensenai bendruomeninio intymumo, kaimiško taurumo ir pasitikėjimo rytojaus diena. Ilgi dešimtmečiai kultūrinės veiklos Dauglaukio kultūros namuose, subūrė ir išugdė nemažą būrį meno mėgėjų.

            
      
Moterų vokalinis ansamblis susibūrė 1995 m. Ansamblietės atlieka lietuvių liaudies ir autorines dainas. Kolektyvas pasirodo Dauglaukio kultūros namuose organizuojamuose renginiuose. Vyksta į Tauragės miesto ir rajono šventes.
            
 

       Kultūros

  rūmų   meno

Dainų ir šokių ansamblis      

Liaudiškų  šokių grupė

Liaudies teatras    

Vyrų choras

Kamerinis choras            

LIaudiškų šokių kolektyvas
Mišrus chorasPučiamųjų instrumentų orkestras
Vokalinis ansamblis
Folkloro ansamblis
Bandonininkų ansamblis
Styginių ansamblis
 
 kolektyvai                 KC  skyrių kolektyvai
    Folkloro ansamblis            Suaugusiųjų
            Vaikų
    .             Folkloro
            Folkloro
     .             Liaudiškos kapelos
            Liaudškos kapelos

    .               

            Teatro            Teatro
             Vokalinės muzikos
            Vokalinės muzikos
             Kitų žanrų
            Kitų žanrų
© Visos teisės saugomos. El. p. direktorius.tkc@gmail.com  Kopijuoti ir platinti www.taurageskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.
Tauragės kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 3, LT 72212 Tauragė, tel./faks. (8 446) 62 034, el. p. direktorius.tkc@gmail.com 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188720746   
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.